Klon pospolity 'Fassen's Black'

Klon pospolity 'Fassen's Black'

Acer platanoides 'Fassen's Black'

grupa roślin:

Drzewa

podgrupa roślin: liściaste, parkowe, ozdobne liście

Charakterystyka rośliny

  • pokrój: wzniesiony
  • dekoracyjność: ulistnienie
  • kolor kwiatów: żółte
  • trwałość liści: sezonowe
  • korona: regularna
  • gleba: małe wymagania glebowe
  • stanowisko: słońce
  • zastosowanie: duże ogrody, parki, pojedynczo

Klon pospolity 'Fassen's Black' to duże drzewo o szerokiej i regularnej koronie, osiągające 30 m wysokości. Młode liście są matowe, brązowo-czerwone, później - intensywnie ciemnoczerwone (kolor zachowują przez cały okres wegetacyjny). Klon pospolity Fassen's Black jest to jedna z najbardziej dekoracyjnych odmian drzew o ciemnym zabarwieniu liści. Kwiatostany - ciemnopurpurowe.

Klon pospolity Fassen's Black najlepiej nadaje się do sadzenia w otoczeniu nowoczesnej architektury i w grupach kolorystycznych o kontrastowym zabarwieniu oraz jako roślina alejowa. Drzewo to dobrze rośnie na każdej glebie, z wyjątkiem zbyt suchych i wilgotnych, jest także odporne na niską temperaturę.

 

Polecamy produkty ogrodnicze w sklepie internetowym Sadowniczy.plInne rośliny w podgrupie:
Ambrowiec balsamiczny Brzoza brodawkowata (fot. K. Lewańska-Tukaj) Brzoza brodawkowata Gracilis (fot. A. Ziółczyńska, www Brzoza omszona (Betula pubescens) Buk pospolity
Newsletter ZielonyOgrodek.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Magazyn Gardeners` World Polska - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter ZielonyOgrodek.pl, a otrzymasz najnowszy numer magazynu Gardeners` World Polska w wersji elektronicznej. Do rozdania mamy 200 egzemplarzy. Ty otrzymasz jeden z nich całkowicie za darmo.
Co tydzień otrzymasz:
Artykuły o roślinach ogrodowych i doniczkowych, reportaże z wizyt w ogrodach całego świata, porady krok po kroku jak pielęgnować swój ogród, gotowe projekty ogrodów, informacje o nowych produktach, ofertach i promocjach.
x

Co zrobić gdy przekwitną doniczkowe rośliny cebulowe?

...