Gardeners World / Pytania i odpowiedzi /

Jak pozbyć się rdestowca japońskiego?

Czy jest możliwe pozbycie się rdestowca japońskiego? Na pytanie odpowiada Christine Waldken - ekspertki Gardeners` World.

rdestowiec japoński

Rdestowiec japoński (Fallopia japonica) jest niezwykle trudny do zwalczenia. Ten nieokiełznany wieloletni chwast może osiągnąć do 2 m wysokości i tworzyć gęste zarośla.

Wykopywanie nie jest jednak najlepszą metodą zwalczania, gdyż pozostawienie nawet małego kawałka powoduje jego odtworzenie się. Nie możesz wyrzucać rdestowca na kompost, ponieważ może się ukorzenić, jeśli będzie niewłaściwie kompostowany.

Inną opcją jest użycie chemicznego systemicznego środka na chwasty polecanego na rdest japoński. Niemniej wymaga on kilku aplikacji i nie może być wykonywany w pobliżu zbiorników wodnych. Warto także porozmawiać z lokalnymi władzami, które mogłyby polecić specjalistę od zwalczania trudnych roślin.

Gardeners' World - Edycja Polska lipiec-sierpień 2015


Gardeners World
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera ZielonyOgrodek.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu Gardeners' World Polska.
W naszym newsletterze znajdziesz:
  • artykuły o roślinach ogrodowych i doniczkowych,
  • reportaże z wizyt w ogrodach całego świata,
  • porady krok po kroku jak pielęgnować swój ogród,
  • gotowe projekty ogrodów,
  • informacje o nowych produktach, ofertach i promocjach.
CieńPOINSECJA. (VIDEO) Jak pielęgnować gwiazdę betlejemską?

Pytanie czytelnika: Jak co roku zdecydowałam się na zakup gwiazdy betlejemskiej. Zależy mi na tym, żeby jak najdłużej cieszyć się jej ...