Logo
Logo

Zabiegi profilaktyczne | Jak zapobiegać rozwojowi szkodników?

Zdrowe rośliny to podstawa pięknego ogrodu, ale utrzymanie ich w dobrej kondycji może być wyzwaniem, zwłaszcza kiedy pojawiają się szkodniki. Jednak z odpowiednią profilaktyką i skutecznymi metodami walki, możemy utrzymać nasze rośliny w doskonałym stanie. W tym artykule skupimy się na oleju rydzowym, naturalnym i ekologicznym środku, który może pomóc w walce ze szkodnikami.

Spis treści
Olej rydzowy do oprysków Jak zabezpieczyć rośliny przed szkodnikami? Kiedy pryskać, by zwalczyć zimujące szkodniki? Jak zwalczać szkodniki w sezonie?

Jakie naturalne substancje wykorzystywane są w profilaktyce ochrony roślin?

Olej rydzowy, pochodzący z nasion lnicznika siewnego, jest naturalnym produktem o wielu zastosowaniach. Tradycyjnie wykorzystywany w przemyśle spożywczym i kosmetycznym, teraz zdobywa coraz większą popularność wśród ogrodników. Dzięki swoim właściwościom, olej rydzowy może skutecznie zwalczać szkodniki, jednocześnie zabezpieczając rośliny przed chorobami grzybowymi.

Zarówno profilaktyka, jak i skuteczne metody walki są kluczowe dla utrzymania zdrowych roślin w ogrodzie. Olej rydzowy, jako naturalny i ekologiczny środek, oferuje skuteczną ochronę przed szkodnikami, jednocześnie zabezpieczając rośliny przed chorobami grzybowymi.

Do tej pory na rynku nie było żadnego produktu, który wykorzystywałby olej rydzowy w swoim składzie. Z odpowiedzią na szczęście przyszedł ekologiczny preparat owadobójczy Emulpar 940 EC, który wyprodukowany został właśnie na bazie oleju rydzowego. Jest nietoksyczny dla ludzi i zwierząt! Nie należy do środków ochrony roślin. Nie posiada okresu karencji.

Jak walczyć ze szkodnikami zanim zaatakują nasze rośliny?

Zabieg środkiem Emulpar 940 EC uniemożliwia wylęganie się z jaj larw szkodliwych owadów i roztoczy takich jak: mszyce, przędziorki, miseczniki, mączliki, wciornastki, miodówki, czerwce oraz ich późniejsze żerowanie, co pozwala uniknąć uszkodzeń. Zabija także skutecznie zimujące na pędach szkodniki. Ponadto profilaktyczny oprysk znacznie ogranicza ryzyko wystąpienia chorób grzybowych i poprawia kondycję roślin. Stosowany w okresie późnozimowym oraz na przedwiośniu tworzy mechaniczną barierę zabezpieczającą przed utratą wody w wyniku "wysmagania" roślin mroźnym wiatrem.

Emulpar Spray - zapobiega szkodnikom i chorobom
Emulpar Spray
To produkt pochodzenia naturalnego na bazie oleju rydzowego, w formie gotowego do użycia roztworu w spray-u przeznaczony do mechanicznego eliminowania szkodliwych owadów i roztoczy – zwalcza np. mszyce, mączliki, wciornastki czy przędziorki. Środek jest przeznaczony do stosowania w uprawach roślin sadowniczych, warzywniczych, ozdobnych oraz ziół. Pozwala na uzyskanie wysokiej jakości roślin o zwiększonej odporności na choroby grzybowe.
KUP TERAZ W NASZYM SKLEPIE

Kiedy wykonać zabieg profilaktyczny?

Olej rydzowy, w formie Emulpar 940 EC jest bardzo dobrym rozwiązaniem podczas wczesnowiosennych zabiegów profilaktycznych – zwalczających szkodniki, które zimują w formie jaj (np. przędziorków, mszyc, miseczników). Wykazuje także wysoka skuteczność w niszczeniu jaj złożonych wiosną (miodówek i skorupików). Stosuje się go do oprysków bezpośrednio na powierzchnię rośliny – wszystkie części powinny być pokryte cieczą, również spody liści.

Jak zwalczać szkodniki w sezonie?

W przeciwieństwie do innych preparatów olejowych, które można stosować tylko poza sezonem wegetacyjnym, Emulpar można używać przez cały okres wegetacyjny. Można stosować przez cały rok, bez szkody dla środowiska naturalnego, a wręcz zaleca się kilkukrotne zastosowanie go w ciągu roku. Działa mechanicznie na szkodniki, pokrywając je cienką, lepką powłoką, która utrudnia im oddychanie i poruszanie się. W rezultacie prowadzi to do ich śmierci. 

Tekst: ZO, zdjęcie tytułowe: Dmytro Titov / Adobe Stock

Autor
Zabiegi profilaktyczne | Jak zapobiegać rozwojowi szkodników?
Zabiegi profilaktyczne | Jak zapobiegać rozwojowi szkodników?
Redakcja portalu ZielonyOgrodek.pl

Portal ZielonyOgrodek.pl prowadzony jest przez doświadczony zespół redakcyjny. Tworzymy dla Was treści z pasją i zaangażowaniem, ale przede wszystkim dzielimy się naszymi pomysłami i ogrodowym doświadczeniem.

Tagi
 
Powiązane tematy

Komentarze

Dodaj komentarz
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Może będziesz pierwsza/-y? Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl