Szukaj według alfabetu: A Ą B C Ć D E Ę F G H I J K L Ł M N Ń O Ó P R S Ś T U W Y Z Ź Ż wszystkie
Brzoskwinia zwyczajna Prunus persica Brzoskwinia zwyczajna jest rośliną bardzo wrażliwą na mrozy. Kwitnie na przełomie marca i kwietnia więc jej kwiaty są często uszkadzane przez przymrozki. Z tych powodów brzoskwinie uprawia się głównie w południowo-zachodniej i środkowo-zachodniej Polsce, gdzie klimat jest najbardziej łagodny.
brzoskwinia zwyczajna, fot. www.kwiatyozdobne.pl
Czeremcha późna Padus serotina Czeremcha późna to wysokie drzewo o nieregularnej, szerokiej koronie dorastające do maksymalnie 30m wysokości.
Czeremcha późna
Czeremcha zwyczajna Padus avium Czeremcha zwyczajna to wysoki krzew lub drzewo dorastające od maksymalnie 18m wysokości, należące do rodziny różowatych (Rosaceae).
Czeremcha zwyczajna
Czereśnia Prunus avium Czereśnie można spotkać na każdej działce. Drzewo to wcześnie owocuje i rzadko jest atakowane przez szkodniki i choroby.
czereśnia, fot. www.kwiatyozdobne.pl
Dereń jadalny Cornus mas Dereń jadalny (Cornus mas) to niewielkie drzewo, osiągające do 7m wysokości, należące do rodziny dereniowatych (Cornaceae). Roślina ma pokrój wniesiony i tworzy eliptyczne liście ułożone naprzemianlegle. Najbardziej dekoracyjna jest w okresie wczesnowiosennym, gdy kwitnie oraz jesiennym – w czasie owocowania.
Dereń jadalny (wiki.cc, fot.Philipp Weigell)
Grusza pospolita Pyrus communis Grusze domowe to ogromny wielopostaciowy zbiór sztucznie wyhodowanych odmian uprawnych. Szacuje się, że wyhodowano już około 5000 odmian.
grusza pospolita, fot. www.kwiatyozdobne.pl
Jabłoń 'Freedom' Malus domestica 'Freedom' Jabłoń 'Freedom' (Malus domestica 'Freedom') jest odmianą deserową jabłoni domowej. Jest jedną z bardziej rozpowszechnionych odmian starszej generacji, odpornych na parcha jabłoni i wytrzymałych na mróz.
Jabłoń domowa Malus domestica Jabłoń domowa jest gatunkiem zbiorczym, skupiającym w sobie kilkanaście tysięcy uprawianych odmian sadowniczych.
jabłoń domowa, fot. www.kwiatyozdobne.pl
Jabłoń domowa 'Kosztela' Malus domestica 'Kosztela' Jabłoń domowa 'Kosztela' (Malus domestica 'Kosztela') osiąga wysokość od 1 do 5 m. Owoce ma duże, wybarwione początkowo na zielono, a w miarę dojrzewania na żółto. Są bardzo smaczne i słodkie. Kwitnie wiosną. Barwa kwiatów biała - lekko wpadająca w beżową, kremową. Kwiaty miododajne.
Jabłoń domowa 'Kosztela' (fot. Ewa Jankowska)
Jabłoń domowa 'Ligol' Malus domestica 'Ligol' Jabłoń domowa 'Ligol' (Malus domestica 'Ligol') jest to odmiana polska, wyhodowana w Instytucie Sadownictwa i Kwiaciarstwa w Skierniewicach. Owoce duże, skórka z dużym rumieńcem i zielono żółtawa. Jest to odmiana deserowa, jej owoce są bardzo smaczne (smak słodkokwaskowy) i soczyste. W okres owocowania wchodzi wcześnie, owocuje obficie, ale ma tendencje do owocowania przemiennego.
Jabłoń Ligol
Gardeners World
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera ZielonyOgrodek.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu Gardeners' World Polska.
W naszym newsletterze znajdziesz:
  • artykuły o roślinach ogrodowych i doniczkowych,
  • reportaże z wizyt w ogrodach całego świata,
  • porady krok po kroku jak pielęgnować swój ogród,
  • gotowe projekty ogrodów,
  • informacje o nowych produktach, ofertach i promocjach.
CieńDziecko w ogrodzie: ogród bezpieczny i przyjazny dziecku

Ogród to dla dorosłych miejsce wypoczynku, relaksu i oderwania od codziennych problemów. Inaczej wygląda to w przypadku dzieci, którym zielony ...